| maddy08 a întrebat:

A dat cineva admitere la Facultatea de Automatica si Calculatoare( din cadrul Universitatii Tehnice Cluj-Napoca) anul acestea sau in ultimii 2-3 ani? Daca da, in ce a constat admiterea,daca s a asemanat examenul cu testele lucrate inainte etc(stiu ca e mate, media de la bac.) si cam cat de greu e pe parcurs. happy?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"7. PROBELE DE CONCURS
7.2 COMISIA 2 Art. 53 – Comisia 2 cuprinde Facultatea de Automatică și Calculatoare. Art. 54 – La comisia 2 concursul constă dintr-un test grilă scris, la matematică.
MA=0, 6*NTG+0, 2*NB+0, 2*MB
sau
MA=0, 8*NTG+0, 2*MB
MA-media de admitere NTG-nota la testul grilă la matematică NB-nota la BAC la una din materiile matematică, fizică, informatică, MB-media la BAC" - SURSA = Regulamentul admiterii 2015 de la linkul oficial :
http://www.utcluj.ro/......e_2015.pdf

Toate cele bune!

P.S. : Nu am dat examen şi nu sunt student la această facultate;)