| iulyxa a întrebat:

As vrea sa merg la liceul de politie.Nu stiu nici unde sunt licee de politie si nici ce probe trebuie sa sustin. Va rog ajutati-ma! mersi

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intra pe www.politiaromana.ro si cauta invatamant sau cariera, informatii poti obtine si la politia din localitatea unde locuiesti.

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Ti-am raspuns mai devreme dar nu stiu ce se intimpla iar cu raspunsurile!

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Bacau, Bucuresti si Ploesti.proba eliminatorie pshiologic, proba eliminatorie eudacie fizica, apoi media dela capacitate si clasele 5-8.(nu stiu anul viitor s-ar putea da examen la Lb.si litratura romina, istorie si geografie) dar nu stiu sigur.Mult succes! Trebuie sa te inscrii din timp, probele eliminatorii se dau in luna martie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde sunt licee de politie si ce probe trebuie sa sustin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceeiele de politie sunt in campina, buzau, mehedinti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fost absolvent al acestui liceu. 0749305060

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai există aceste licee. Ele s-au desfinţat în anul 2009, când a absolvit ultima promoţie. Au existat la Ploieşti (Liceul Ministerului Administraţiei şi Internelor "Constantin Brâncoveanu") şi Buzău (Liceul Ministerului Administraţiei şi Internelor "Neagoe Basarab").

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La alba iiulia si cluj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa merg la liceul de politie de la Campina.nu stiu ce probe trebuie sa dau dar vreau sa vad ce medie trebuie.astept un rasp de la voi.