| iulyxa a întrebat:

Vreau sa merg la un liceul de politie. Nu stiu nici unde sunt si nici ce probe trebuie sa sustin. Va rog ajutati-ma. Mersi!

14 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

Salut,
L. M. I.-urile (Liceele militare) de la Ploiesti si Buzau s-au desfiintat, au mai ramas doar L. M.-urile din cadrul Ministerului Apararii la Alba-Iulia, Breaza si Campulung.
Aici ai lista, iar la sectiunea de inscriere poti vedea mai multe despre adminitere.
http://recrutare.mapn.ro/index.php?idPageToView=151

| Artemiss a răspuns:

Cred ca nu mai sunt licee de politie. Era la Buzau si la Ploiesti dar le-au desfiintat anul asta parca. Fratemeu o fost la Buzau, dar sfatul meu e sa te linistesti. E foarte greu, viata grea, te imbolnavesti psihic si crede-ma cunsoc multi care zic ca mai bine nu ar fi dat chiar daca o sa ai viitor o sa fii terminat psihic.
Mai bine dai dupa ce termini a 12 la Academia de Politie din Bucuresti, daca vrei neaparat. Si probele sunt urmatoarele si la admitere la liceu si la admitere la academie: sportul (greu), controlul medical (care il iau putini deoarece trebuie sa ai o anumita inaltime si greutate) si probe scrise(istorie, romana, engleza).

| Artemiss a răspuns:

La Campina e dupa liceu si nu e de politie, e de subofiteri, la Bacau nu este...sunt(erau)doar 2 in toata Romania(Buzau si Ploiesti).

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Bacau, Bucuresti nu stiu daca si la Campina (acolo sigur e scoala de politie dar dupa liceu). Proba pshiologica (eliminatorie), proba de educatie fizica (eliminatorie) si apoi nu stiu cum va fi la anul examen sau media la sfarsitul clasei a 8-a.

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

La Buzau si Ploiesti am scris Bacau imi cer scuze, nu stiu sigur daca si la Ploiesti (sunt doar doua sau trei in toata tara).

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iulyxa nu stiu sigur, dar cred ca este la Buzau sau la Bucuresti.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa merg... dar am auzit ca este foarte greu. Eu stiam ca este la Buzau si la Campina big grinbig grinbig grin

Alte răspunsuri
| Danutz_Dani_1990 a răspuns:

Eu stiu doar de facultatea de subofiteri de la Campina si de liceul si facultatea din Breaza pentru ofiteri.

Alte răspunsuri