| Bou_Mihai_1997 a întrebat:

As vrea sa stiu cum este la UBB Cluj Drept? Se mai merita sa o faci? Ai optiuni dupa ce termini pentru a te specializa intr-o functie juridica?
Am nevoie de detalii concrete, informatii din surse sigure. Nu doar e greu sau usor.
Sunt cls. a XII-a la Stiinte sociale si este prima optiune.

1 răspuns:
| DaRyuSN a răspuns:

E o concurenta foarte mare si multi renunta in primii 2 ani (din cauza restantelor). Optiunile pe care le ai depind in mare parte de cat de bun esti sau cat de multi bani ai deoarece in fiecare an termina la Cluj si Bucuresti cateva sute de studenti. Daca esti motivat sa o faci poti reusi, dar trebuie sa muncesti foarte mult. Iti doresc succes!