| Iulicutz_2835 a întrebat:

Salut, sunt si eu un pitic care ar vrea sa dea la anul la stiinte sociale, la Mihai Viteazul sau Nichita etc chatterbox. As vrea sa stiu si eu cat de greu/ usor este la un asemenea :-s

2 răspunsuri:
| amanda33 a răspuns:

Esti din ploiesti? daca da, du-te la nichita... daca te duci la LMV o sa iesi drogat care face filme porno in bai. Am o vecina care preda acolo si de acolo stiu. Vorbesc serios.
In plus, Verisoara mea cea mai mica e eleva clasa a 12-a acolo si am incetat sa mai tin legatura cu neamurile din partea aia ca imi influenteaza negativ copilul. La Nichita inca se mai face carte ca sunt profii de gasca. Stiintele sociale sunt mai usoare decat mate info, bio chimie etc, dar nu atat de usor ca filologie. Ca sa fac un clasament :
Usor : Filo
mediu : St sociale
Greu : Stiintele naturii/biochimie
Cumplit: Mate info

Bafta!

| Dariana a răspuns:

Si eu vreau tot la stiinte sociale.Pai nu e greu deloc:Xfaci mai multa istorie, geografie, stiintele socio-umane (economie, filosofie, logica, psihologie) iar la BAC dai obligatoriu din istorie si una din materiile enumerate mai sus la alegere. Eu vreau sa devin psiholog, sau sa ajung pe la Criminalistica si cred ca acest profil este cel mai indicat. Din punctul meu de vedere nu este dificil:XO seara placuta! Sper ca te.am ajutat!happy