| Ion1592929 a întrebat:

As vrea sa stiu daca la liceu sunt pe mate info dar nu profil intensiv as avea sanse la facultatea de automatică și calculatoare si ce medii se cer? As vrea sa stiu.

3 răspunsuri:
| cosmin1324 a răspuns:

Salut, știu ca e cam târziu dar am găsit abia acum întrebarea. Ca sa ori răspund la întrebare, da, poti intra liniștit la poli de la mate-info, eu sunt la automatica la Cluj după ce am terminat mate-info, am chiar și colegi care au terminat la științe ale naturii cu mate m2 (la CTI e la fel). Chestia e ca trebuie sa lucrezi serios subiecte de admitere. Nu știu în ce oraș vrei, dar din cate știu la București dai 15 probleme de mate și 15 de fizica și la Cluj am dat 30 de mate. Referitor la fizica, dacă vii aici o sa ai multa de aia, în primul an ai vreo 3-4 materii care se leagă direct de fizica și nu e simpla asa ca intereseaza-te și de ea dacă vrei sa treci. Mult succes.

| Andra9pk a răspuns:

Normal ca ai sanse. Dar trebuie sa stii pe bune mate, fizica si info. adica nu asa de abia sa iei un 5 de trecere. e grea materia. La automatica se da concurs cu 2 probe scrise la mate si fizica.

| Ion1592929 explică (pentru Andra9pk):

Nu imi place deloc fizica cred ca o s-a fie o problemă