| dann50 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cam cum se castiga in medicina? big grin Un medic stomatolog, ginecolog, cardiolog spre exemplu cam cat face happy Fundita big grin

5 răspunsuri:
| Shiva a răspuns:

Mai bine intreabă de şpagă. Salariu e doar un detaliu.

| rutanklan a răspuns:

Ala ginecolog face toti banii. Cel mai mult cred ca face ala cardiolog. Cere mai mult pe interventie. Cel mai solicitat cred ca e stomatologul. Ginecologul e mid-way.
Pentru cardiolog asteapta-te la 4000 de euro pe luna.

| Roxin a răspuns:

In medie salariile din medicina se incadreaza intre 2000 si 5000 de lei(neurochirurg sau chirurg cardiovascular)Depinde pe ce specializare te axezi.Totusi recomand profesarea in afara.Salarii de minim 5000€. O seara placuta!

| Vladimir315 a răspuns:

Din cate am inteles si eu exista 2 tipuri de medici ce lucreaza in privat si altii care lucreaza la general..la spitale. La general salariul incepe de la 1000 de ron. La privat se castiga mai bine 4000 5000. Dar cu toate astea medicii de la spitale desi pot avea usor contracte pentru a lucra in privat, refuza sa plece de la spital. Cu alte cuvinte au castig suplimentar din,, cadourile'' date de oameni cand se duc sa se opereze sau la un consult

| Nocturne0 a răspuns:

Te sfatuiesc sanu te faci ginecolog oricat ai castiga...nu e ca in filmele alea porno in care vine o tipa sexy si... pam pam pam.
gandeste-te ca iti vin toate femeile de toate varstele si dupa ce vezi toate jegurile numa de ***** nu mai ai chef laughing
Cardiologul castiga dar e risc mare, o sa pun si eu o intrebare imd legata de medicina.
Stomatologul castiga bine dar nu e extraordinar. Am auzit ca sunt tehnicienii dentari care castiga mai mult si ei fac proteze si din astea din cate stiu.