| askman a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva cine este la un liceu militar sa-mi spuna si mie cum este si ce avantaje am fata de liceul civil. spuneti-mi la care din ele merita. funda

Răspuns Câştigător
| danthe20 a răspuns:

La un liceu militar vei munci de iti sar capacele - invatat, oridine si disciplina, dar dupa ce termini un astfel de liceu ai mai multe sanse de a te angaja la sri, armata, jandarmerie si sa urmezi fac lor.
la un liceu civil inveti ce se incata in general la liceu, depinzand de profilul tau. la fel dupa ce termini fac poti sa aplici pentru fac de profil militar cu incadrare dupa terminare.
sincer, nu are sens sa iti bati capul cu unul militar decat daca ai pile, daca nu te vei simti ca in armata.