| Ilie_Mihai_1986 a întrebat:

as vrea sa ma duc la un liceu militar. Daca stiti sau daca ati facut liceul puteti sa-mi spuneti cum este?

1 răspuns:
| ChaseProduction a răspuns:

Este foarte greu, ai de luat o proba fizica, un examen la limba romana si un examen la matematica.Este mult de studiat dar necesita si conditii fizice, daca ai de gand sa dai la un liceu militar ar fi bine sa stii ca sunt doar 3 astfel de licee in toata tara, si anume:Colegiul Național Militar "Ștefan cel Mare" (Campulung Moldovenec)
Colegiul Național Militar "Mihai Viteazul" (Alba Iulia)
Colegiul Naţional Militar "Dimitrie Cantemir" (Breaza)
De asemenea ai nevoie si de o medie mare, de obicei se intra cu media 9+. Succes.