| heswwiq94 a întrebat:

Liceul Militar sau un liceu teoretic? Ce spuneți?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa urmezi o cariera militara (ofiter, subofiter sau maistru militar) este bine sa urmezi un liceu militar.
Daca vrei o cariera in alt domeniu este bine sa urmezi un liceu si profil care te ajuta in acel domeniu.

| just4ubr2015 a răspuns:

Teoretic nu merita in armata sa primesti la 2 noaptea alarma sa vi la unitate cand tie somnul mai drag sa dai raport unde pleci in concediu cu cine si ce faci pentru 3000 lei salariu si cand e razboi sa mori pentru tara