| lilskies a întrebat:

Ați lucrat pe 800 de euro in depozit in Olanda?

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

A, da. Salariul maxim este dupa 21 de ani. Chiar si asa in alt loc poti castiga mai bine datorita programului ( de noapte si weekend poti ajunge si la 175% ).

21 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Olanda minimul pe economie e vreo 1700 euro
de ce ai lucra pe jumate din asta? e vorba de part time sau?

| lilskies explică (pentru suntserios):

E contract pe perioada determinata
Gen lucrez 4 zile pe săptămână

| lilskies explică (pentru suntserios):

Lucrez la o agenție și gen
100 chiria 100 asigurarea medicală
Și 21% care se duc la statul olandez

| suntserios a răspuns (pentru lilskies):

Deci aia 800 euro sunt banii cu care ramai in mana dupa taxe, chirie etc etc?

| lilskies explică (pentru suntserios):

Da

| suntserios a răspuns (pentru lilskies):

Sincer, personal nu as sta.
800 euro nu sunt bani asa multi, mai ales pentru Olanda. Si cum spune cineva mai sus la 100 euro chiria cred ca stai in niste conditii nu prea bune.

| lilskies explică (pentru suntserios):

Ba nu e clădire nouă e hotel condițiile sunt foarte bune n-am ce sa zic dar salariul e contract pe 3 luni ceva de genul și aș vrea să mă duc la altă agenție dar cum n-am mașina nu mă pot deplasa în Olanda

| suntserios a răspuns (pentru lilskies):

Nu te poti deplasa in Olanda? Serios?
in tara cu cel mai dezvoltat transport in comun si cu piste de bicicleta oriunde nu ai cum ajunge fara masina?

| lilskies explică (pentru suntserios):

Am ditamai bagajul după mine crede-mă că nu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru lilskies):

Garantat agentia aia ia cel putin 2000 pe spinarea ta. Iar legat de hotel si conditii foarte bune, pana nu ajungi acolo si poti sa confirmi asta, e doar poveste.

| sierra1 a răspuns:

Ințeleg că n-ai altceva mai bun așa că du-te!

| Lukasssz a răspuns:

Poate

| dinaprilie a răspuns:

Cat ai pe ora? Din ce stiu ( experienta personala ) mai jos de 10, 20-10, 50 nu poti lua. Chiroa vreo 100 pe saptamana si vreo 25 euro asig medicala si inca ceva la transport. Contractul pe 3 luni se va prelungi automat ( doar sa nu faci tu vreo nazbatie ). In lunile astea ne e asa dever de munca dar incepand cu sept si pana in ianuarie februarie iti vei dori sa mai stai si pe camera. Atunci te vor fugari si 6 zile pe saptamana. Castigul in perioada aceea cu ore suplimentare poate ajunge si la 1500-1700 euro bani in mana dupa toate retinerile. In depozite ( doar in cele frigorifice ) remuneratia este ceva mai mare.

| lilskies explică (pentru dinaprilie):

Pollux BV se numește agenția
Iau 8.70 brutul și 21% se duc la stat

| lilskies explică (pentru dinaprilie):

Stai mi se pare că am mai vb cu tine deci cunoști agenția

| dinaprilie a răspuns (pentru lilskies):

Da, parca am mai vorbit. Daca vrei mai multe info putem vorbi telefonic ca e mai mult de explicat. Da-mi mesaj cu nr tau de tel si te pot suna.

| dinaprilie a răspuns (pentru lilskies):

Mda, 8,7 brut este destul de putin!

| lilskies explică (pentru dinaprilie):

Te am la prieteni putem vorbi pe chat

| dinaprilie a răspuns (pentru lilskies):

Imi este lene sa scriu o compunere. Daca te hotarasti da-mi in mesaj!

| lilskies explică (pentru dinaprilie):

Mi s-a spus că salariul este in funcție de vârstă am 19 fac 20 pe 28

| dinaprilie a răspuns (pentru lilskies):

A, da. Salariul maxim este dupa 21 de ani. Chiar si asa in alt loc poti castiga mai bine datorita programului ( de noapte si weekend poti ajunge si la 175% ).

| Dintrebare a răspuns:

Si merita sa stai acolo pentru banii astia? E extrem de putin. Nici nu vreau sa imi inchipui ce chirie costa 100 de euro in Olanda. Cu 100 de euro poate la Satu Mare gasesti de inchiriat o garsoniera confort 3. Decat sa stai acolo in niste conditii grele, eu zic sa incerci sa iti gasesti ceva mai bine platit sau sa te intoci in Romania.