| izzy19 a întrebat:

Aveti careva idee cum este un post de operator de interviu prin telefon? cum se desfasoare activitatea? merge sau nu? va rog, ajutati-ma cu o parere ca maine am interviu si nu stiu daca sa ma duc sau nu.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Daca iti merge ciripitoru e ok.
Eu personal am fost la un interviu pentru account manager (forma pompoasa a fraierului care isi ia injuraturi cand il suni) la o firma forex. si am realizat ca nu e de mine.

operatorul de interviu prin telefon ia interviuri pron telefon laughing simplu. nu e mare scofala.
ce trebuie sa fii in stare e sa stii sa dai din cioc. si sa ai o anumita rezistenta psihica.

Ce e drept e mult mai usor decat ce am facut eu. Eu trebuia sa conving sa bage bani pe piata bursiera (la roman cand aude de bagat bani sare ca ars). Ce trebuie sa faci tu este sa ii intrebi in baza unui chestionar ceea ce e mult mai simplu.

oricum o sa te invete. ideea e sa nu pari lipsit de interes