| Flaphya a întrebat:

De ce nu imi mai merge WI-FI-ul la telefon? sad
Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| Gyo5 a răspuns:

Hey buna Flaphya..Am eu mai multe idei:1- Poti incerca sa revii la setarile din fabrica big grin 2-Verifica bine sursa de wi-fi..gen tu ai un fel de aparat..care vin niste fire in el..verifica bine fierele alea sa vezi daca sunt in acea ''cutiuta'' 3- Incearca sa inchizi telefonul, il tii asa vreo 20-30 de minute ( recomandat 30 ) ..si dupa il deschizi..intri la Kies Air..Sau ma rog depinde ce telefon ai..si deschizi Wi-fi.(vezi daca pui bine parola ) Si gata. Fundaa?! big grin Sper ca te-am ajutat! happy

| Flaphya explică (pentru Gyo5):

Multumesc, am facut telefonul la setarile din fabrica si tot nu mergea, wi-fi-ul merge sigur, adica nu e niciun fir scos, dar telefonul meu nu mai reuseste sa se conecteze si nu stiu de ce... ieri mi s-a intamplat chestia asta, mergea, apoi am iesit si cand am vrut sa il aprind din nou nu se mai conecta, am sa incerc sa il las 30 de minute, cum mi-ai sugerat, dar daca tot nu merge ar trebui sa merg sa vad care este problema. am vazut doar ca imi apare "adresa IP: indisponibila", si nu pot face nimic...

| SweetGirl1303 a răspuns (pentru Flaphya):

Si mie mi se intampla la fel de 2 luni nu-mi merge, am fost cu el la un specialist si mi-a zis ca trebuie schimbata memoria... Tu ti-ai rezolvat problema, iti merge?

15 răspunsuri:
| AdriAdrienutza a răspuns:

Depinde de telefonul pe care Îl ai, sânt telefoane care sunt din fabrica fara Wi-Fi.

| AdriAdrienutza a răspuns:

Poti intri la setarile telefonului sau inchidel de tot si dupa ce este inchis tine apasat pe +(adica tine apasat pe butonul de unde dai muzica mai tare) si in acelasi timp pe butonul de deschidere si trebuie sa iti apara un fel de testament si daca dai da(✓) sau nu(X) Daca dai da atunci ti se va face reset din fabrica unde este facut telefonul si ar fi posibil sa iti mearga.

| Gyo5 a răspuns:

Multumesc pentru funda Flaphia

Alte răspunsuri
| Gyo5 a răspuns:

Hey uite voiam sa iti spun ce mi s-a intamplat deci nici mie nu imi mai mergea wifiul si am ramas...;\... deci am dat drumul la el si a aparut o retea Cristi-Pc-Network ..am aflat ca era un haker ce mia descoperit parola,, asa ca am fost cu garantia de unde l-am luat ( Nu conteaza daca a expirat ) ..Si acolo mi-a refacut wi-fiul happy INCEARCA POATE ACELASI LUCRU AI SI TU.

| steflazar a răspuns:

Buna! Am aceeasi problema ca voi. Ce ati facut ca sa rezolvati problema?

| Piscureanu_Vala_1985 a răspuns:

Pana acum mi-a mers pe telefon, acum nu mai merge, dar pe alte telefoane merge.

| Ionela_Mitran_1982 a răspuns:

Am nevoie de ajutor.ce pot face daca nu ami functioneaza wifi pe telefon? Gen nu se bifeaza ca fiind activ si numi functioneaza nici blutul nici hospotul doar datele mobile va rog ajutati-ma am un p 8 lithe 2016

| Herea_Miky_1990 a răspuns:

Hey buna accesi problema o am si eu acelasi tip de telefon un p8 lith crying

| Cristea_Nicoleta_Ramona_1987 a răspuns:

Încerc sã intru pe upc wi fi free dar nu mai se conecteazã...desi nu am umblat la setãri...Care o fi problema?