| fqwaf a întrebat:

Aveti cont pe linkdin? Ce arere aveti despre el? Cum se lucreaza cu el? Spuneti-mi ceva despre acest site

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o retea sociala destinata mediului profesionist. Acolo iti expui activitatea profesionala, interactionezi cu profesionisti din domeniul tau, primesti cereri de angajare, gasesti locuri de munca

Răspuns utilizator avertizat
| ItsJustAName a răspuns:

Mie îmi place LinkedIN. E o rețea socială focusată pe mediul antreprenorial. Practic găsești în mare parte antreprenori și oameni de carieră care își expun pe profilul propriu experiența. Chiar dacă nu ai de gând să îți faci cont, poți căuta și să citești diferite profile. Te inspiră, te învață și de ce nu, cred că te și provoacă. În ultima perioadă am văzut și studenți sau tineri care și-au făcut degeaba acest profil, însă am văzut și oameni care au pornit ușor, ușor iar acum au un profil impresionant cu multe interacțiuni! Pentru cineva cu multe experiențe poate fi și o oportunitate de a avansa în carieră.

Cam asta este părerea mea despre LinkedIn