| Geogex a întrebat:

Aveti idee cum este viata la Academia de Politie? Sau chiar viata de dupa academie, in timpul muncii?

Este viata de student la academie frumoasa? sau sunt 4 ani de armata?

Vreau raspunsuri serioase, si nu imi da-ti likuri de pe sitel academiei, pentru ca am citit cam tot ce era de citit acolo. Astept pareri, raspunsuri, mai ales de la cei care sunt la Academie, sau au terminat Academia.

Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| itsnotmyname a răspuns:

Salut. Depinde ce ti se pare tie frumos. Cu siguranta, viata de student la o facultate civila e mai excitanta...dormi pana la cat vrei tu, iti lasi patul nefacut si alte chestii. In schimb la academie e si putina militarie, asta depinde si de specializare. Aici partea frumoasa e dupa facultate, ca ai un loc de munca asigurat, si chiar daca multi hulesc politia&co, multi s-au visat in uniforma. Aici problema o constituie faptul ca poate nu prinzi un loc de munca in orasul dorit, insa cel mai greu este sa intri in academie. La subofiteri, o idee mai usor. SUCCES!