| kkkkkkkkp a întrebat:

Salut, sunt anul I la drept, iar in august vreau sa dau la academia de politie(OSP). Voi ingheta dreptul si-l voi continua la sfarsitul academiei. Ma ajuta cu ceva daca am anul I de la drept terminat in cadrul academiei (voi face cu 1 an mai putin de academie?) sau ma va ajuta doar abia dupa ce termin si dreptul, multumesc!

1 răspuns:
| vladeraser3 a răspuns:

Va trebui sa o ingheti 3 ani Facultatea de Drept si sa faci Academia, apoi va trebui sa faci Facultatea de Drept inapoi.
Mai degraba te lasi de Drept si faci Academia de Politie.
In cele din urma poti face un master in Drept.
Atentie, nu mai daca intri la Academie te lasi de Drept!