| cristina35xy a întrebat:

Buba TPU! Am 2 intrebari:Ce salariu primeste un medic cardiolog pediatru debutant in sistemul privat? Si ce drum trebuie sa urmez dupa facultatea de drept daca vreau sa devin avocat si cam ce salarii sunt pe parcurs?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Salariu unui medic debutant este foarte mic, deoarece este stagiar in primii ani si pana ajunge medic plin, poate sa aiba salariul cat al unei asistente cu ani de experinta.

Cat priveste facultatea de drept, poti iesi avocat, jurist, notar, samd, iar salariul pentru inceput, este foarte mic, posibil sa faci chiar munca voluntara intr-un birou notarial, pana iti gasesti un serviciu unde sa fii titular.

| Teo29 a răspuns:

Dupa facultatea de drept trebuie sa cauti un avocat bun sa fii stagiara la el, chiar sa il platesti sa inveti de la el. Succes!