| AlexandraN21 a întrebat:

Bună! A susținut cineva un interviu în engleză? Diferă față de cel în română?
Mulțumesc anticipat!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Difera limba...

| Catrice a răspuns:

Depinde dacă te întreabă nea Ion sau sir Jeanlaughing

| Hyperion7 a răspuns:

In teorie ar trebui sa fie la fel, numai că în engleză

| carevaescu a răspuns:

Faptul că limba e diferită nu ar trebui, in sine, sa schimbe mare brânză.

Mai importante sunt așteptările angajatorului și cultura acestuia.

Ca te întreabă in romana sau engleza sau Latina clasica, un angajator din sua probabil iti va pune alte întrebări decat unul local sau unul din Japonia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te întreba dacă ai mai lucrat în trecut! Ce experienta ai avut, chestii din astea! Dacă ai un nivel puțin avansat la engleza vei trece!

| adryang78 a răspuns:

Diferă doar limba, în esență interviul este același. Am susținut un astfel de interviu, deci îți pot răspunde cu siguranță.

| Miruna333 a răspuns:

N-am avut vreodata in romana, dar, ar trebui sa difere limba, nimic mai mult. Stilul e acelasi

| SuperCoolDude a răspuns:

E același lucru. Doar că o să fii judecat pentru nivelul tău lingvistic. Vezi să nu ai emoții. Angajatorul apreciază pe cei ce sunt confidenți în abilitățile lor.

| SimpleAnonymous a răspuns:

In principiu intrebarile vor avea aceeasi tema teoretica, doar ca vor fi puse in limba engleza