| Elennaelle a întrebat:

a'ti mai lucrat ca promoter sau hostess pentru o firma?happyast rasp [defasurare etk.]mersi; x

2 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Da am facut promotii si hostess pe toata perioada facultatii. Este un job placut. Mai rau e ca de cativa ani nu se plateste mai bine tot la 5-10 lei pe ora a ramas.
Acum fiind salariata prefer ca venitul suplimentar sa il iau din Oriflame, daca esti interesata inscriu reprezentanti.

| yellowbriefcase a răspuns:

Buna,eu am lucrat ca promoter, sa stii ca e un job placut, se plateste intre 6 lei si 8 lei pe ora in functie de firma, programul este de 4 sau 8 ore pe zi, lucrezi de obicei 5 zile pe saptamana.Banii ii primeste atunci cand se termina promotia, se poate intampla sa-ti primesti banii si la 1 luna dupa ce se termina promotia in functie de angajator si de timpul in care firma vireaza banii.Eu iti spun din experienta proprie ca poti sa-ti iei si teapa pentru ca nu vei fii angajata cu carte de munca sau ceva...acum depinde si unde te angajezi.BAFTA