| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si sunt de la tara, si vreau sa fac bani pentru ca vreau sa urmez un liceu foarte bun care necesita si plata pe masura, mai am un an pana sa ma gandesc. As vrea sa imi dati niste idei cum as putea face bani fara sa folosesc diferitele siteuri de pe internet daca se poate?

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Domeniul IT e de viitor, evolueaza si va evolua, va fi nevoie si de mai multi oameni competenti. Urmeaza la liceu profilul mate-info si apoi facultatea de Ac.

Cum sa faci, bani? Pai, din moment ce esti la tara, poti vinde in piata sau la cunoscuti fie oua, fie legume-fructe. TE ocupi de gaini, sau gradina si faci sa aiba roade pe care mai apoi sa le vinzi.

| unprietenaproape a răspuns:

Nu prea poti face bani singura la varsta asta. Eu cred ca ai putea invata f bine si la un liceu de stat, nu doar la unul particular. Acolo merg cei care isi permit

| AndreeaDeiia a răspuns:

Ai putea ajuta oamenii din sat contra cost.