| poesia a întrebat:

am 20 de ani si urmez niste cursuri la zi de asistent medical generalist. (FEG pentru cine stie). Faza e ca vreau sa merg sa fac voluntariat in strainatate, in Anglia sau Italia.Am inteles ca mi se da jumatate din salar, dar cum pot face acest lucru? Va multumesc din suflet! bineinteles fundita

Răspuns Câştigător
| lalalalalalalalalalalaaa a răspuns:

E o idee stralucita!
Daca vrei sa faci voluntariat in Anglia, crede-ma ca o sa ii multumesti lui Dumnezeu ca ai ajuns acolo!
Voluntariatul in Angila nu este ca cel in Romania; acolo primesti jmatate de salariu, daca depui niste dosare si daca facultatea la care esti iti da o adeverinta ca esti student(a) la acest profil.
Acolo acumulezi multa experienta, iar cand te vei intoarce in Romania, toti te vor privi altfel, desi ma indoiesc ca vei vrea sa renunti la ce iti ofera Angliahappy

2 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa-ti termini mai intai scoala. Probabil vrei sa muncesti in strainatate. Dupa ce termini scoala, cauta un loc de munca in domeniu, acumuleaza ceva experienta, intre timp te mai si maturizezi si vei sti mai bine ce vrei si abia apoi te poti gandi serios la varianta strainatatii. Nu crezi ca ar fi mai bine?
Eu iti doresc multa intelepciune in luarea deciziilor care au efect asupra intregii tale vieti. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intai termina scoala si straduieste-te sa si inveti ceva.
FEG-ul, in general, e o mare porcarie, deci cumparat-ti manuale de nursing, invata cat de mult poti si apoi, cu diploma in mana poti incerca ceva demersuri.
Evident trebuie sa stii si si limba engleza.