| Lena803 a întrebat:

Am dat la medicina si nu am intrat. Am intrat la biochimie,dar nu simt ca e locul meu si nu am semnat contracte. Ideea este ca as putea da la anul iar la medicina, dar sa raman acasă si sa renunt aici. E cineva care a renuntat la facultatea de biologie si dupa a dat la medicina? As vrea sa stiu cum i s-a parut diferenta

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sunt lucruri total diferite, la biochimie nu faci numai anatomie și faci și multă chimie.
Gândește-te bine. Ce faci dacă nu intri nici la anul la medicina? Pierzi 2 ani degeaba? Poate nici la medicina nu o sa fie totul roz, exista un destin după părerea mea. Măcar la biochimie după 3 ani iesi repede cu o meserie și nu trebuie sa te spetești așa mult cu învățatul.
Mai este un lucru pe care poți sa îl faci. Sa faci anul asta la taxa pentru ca taxa la biochimie e vreo 3000 lei (la medicina e de la 2000 euro in sus) și dacă intri la medicina poți sa continui și cu facultatea asta. Pana la urma 3000 lei nu înseamnă o tragedie și ești asigurata la anul in caz ca nu iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi dacă vrei să dai iar, renunță, n-are sens să plătești după 1 an