| anonim_4396 a întrebat:

Am de facut lucrarea de diploma pe "Diabet zaharat". Am ajuns la partea de anatomie si am scris despre pancreas. Despre ce as mai putea vorbi la aceasta parte, in afara de pancreas?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Despre ficat unde se procesează glucidele. Despre sistemul digestiv unde se absorb. Despre anatomia celulei unde ele sunt utilizate.

| johnnny123 a răspuns:

Pai tu vrei sa-ti spunem noi despre ce sa scrii in lucrarea ta de diploma? Eu stiam ca lucrarea de diploma este o chestie foarte serioasa pe un subiect pe care trebuie sa-l stapanesti extrem de bine, iar tu pui intrebari de parca ti-ai face o tema de clasa a VI-a.

Unde studiezi, la Facultatea de Bataturi si Unghii Exfoliate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu vrei sa i ti faci temele pe net? La ce mai faci scoală daca nu stii ce sa scrii, despre diabet vorbesti numai de pancreas deoarece pancreasul are legatură cu diabetul el nu furnizează insulină si din cauza asta apare diabetul, despre alte organe afectate de diabet poti vorbi, rinichii, ochii sunt afectati de diabet, mainile picioarele si nu in ultimul rind inima plus tensiunea arterială crescută si riscul de infarct sau Avc.