| Comanescu_Elena_1997 a întrebat:

Am și eu nevoie de niște informații în legătura cu facultatea, mai precis ETTi sau FILS? Sunt clasa a12a și inițial aș fi vrut ETTi, doar că este concurența foarte mare și nu aș putea fi sigură că o să intru. Problema se pune în felul următor: eu voiam să am ca și a doua opțiune FILS, doar că deșteapta de mine nu a luat în considerare faptul că admiterea se dă în același timp. Acum situație este în felul următor: Dacă dau la ETTI și nu intru, la FILS o să îmi ia locul cineva cu notă mai mică decât mine doar pentru că a pus FILS prima opțiune. la FILS eu aș vrea Electronică și telecomunicații în limba engleză, chiar mi-ar plăcea, doar că am auzit că în anul 4, in loc de specializări se face o ciorbă de materii. toată lumea îmi spune că e mai bine văzut facultatea de electronică și telecomunicații, doar că eu nu sunt prea sigură că intru, iar dacă nu intru, e posibil să nu ajung nici la FILS unde vreau eu în urma redistribuirii. Mă poate cineva ajuta cu o parere? Am citit cam tot ce e pe net la ora actuală, dar chiar am nevoie să vorbesc cu cineva. Mulțumesc pentru timpul acordat citirii acestui mesaj

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Da. La Politehnica se da admiterea in acelasi timp la toate facultatile. Este acelasi examen la toate. Poti sa te duci la oricare sa dai si sa treci ca optiune alte facultati din poli. Poti sa dai la ETTI si optiunile sa fie FILS ACS ELTH etc...
Fils este inginerie in limbi straine si nu faci o specializare precisa, faci de toate in germana engleza franceza, depinde ce iti alegi. Cate ceva din fiecare. Bafta

| OverlyAnnoyedAccount0 a răspuns:

Du-te la ETTI! Te rog eu frumos! Nu te mai complica aiurea inutil. Si asa e o facultate grea, limbi straine amestecate iti mai lipsesc!

| Bogdan_Bogdancs_1991 a răspuns:

Putem sa vb in privat poate pot sa te ajut

| Comanescu_Elena_1997 explică:

Bogdan, dă te rog un search pe Facebook: Elena Comănescu, sunt din Buzău și an aceeași poză de profil ca aici big grin