| kissikutzaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru! Citi ani trebuie sa inveti pentru a deveni: jurist, avocat, medic, economist si contabil. Funda;**
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| kzd a răspuns:

Facultati de 3-4 ani ce ai mentionat mai sus, mai putin cea de medicina unde este un porces mai lung - de 6 ani plus, inca 4 de pregatire.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In general pentru toate facultatea este de 4 ani, doar la medicina este de 6 ani.

| Adrian102 a răspuns:

Pai standard 4 ani la toate in afara de medic, dar in realitate un medic invata tot timpul deoarece apar metode noi si altele la fel si avocat, daca nu esti avocat bun nu te cauta nimeni si nu faci nici-un ban