| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare referitoare la alegerea facultatii si va rog sa ma ajutati.
Am absolvit un liceu pe profil uman,insa acum vreau sa dau la Facultatea de hidrotehnica, geodezie si ing mediului. Ar trebui sa fac cursuri la matematica,cum ar trebui sa ma pregatesc pentru a intra aici?

(Stiu ca se intra pe baza diplomei de bac, dar vreau sa aflu cum ar trebui sa ma pregatesc pentru asta si cat de mult ma afecteaza faptul ca am fost pe profil uman) -poate voi stiti mai multe detalii happy

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Matematica de acolo e cu totul diferita de cea din liceu. Sunt lucruri complexe si abstracte, nu vad ce meditatii ai putea face. Daca vrei sa faci fata la facultatea aia care practic inseamna numai matematica, trebuie sa mergi zi de zi la cursuri si sa fii foarte atent la ce preda profesorul, cam atat.

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Iti sugerez sa te uiti in programa, sa vezi ce materii se studiaza in anul 1 si apoi sa te hotarasti ce trebuie sa faci.

Sigur pe site-ul lor este programa cu toate materiile ce urmeaza sa le studiezi si daca nu, cel putin orarele celor care studiaza acum.