| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am absolvit un liceu cu profil uman si as dori sa merg la facultatea de medicina in Brasov.Imi puteti da cateva detalii despre admitere, cerinte, materii... E greu la medicina? Astept un raspuns.Mersi.

4 răspunsuri:
| herbalist a răspuns:

Iti spun eu cum e ca la brasov dau si eu in toamna si m am apucat deja de invatat.iti las id meu daca vrei dragomir_andrei_91

| herbalist a răspuns:

Scz dar nu mai am id ala care ti l am lasat in rasp. andrei_9100

| Ayaka a răspuns:

Nu stiu cum e in Brasov, dar in Bucuresti dai admitere la chimie si biologie. Intra pe site sa vezi ce si cum. Daca ai fost la profil uman trebuie sa bagi bani in meditatii la greu ca sa recuperezi. Si da, e foarte greu, faci experimente pe cadavre, chestii de genul, taxa e fff mare (in jur de 6000 stiam eu), si multi nu intra nici la taxa. Nu e floare la ureche, este foarte greu, si dupa atatia ani (5-6 cred) de facultate si toceala non stop ai un salariu de 700 ron ca rezident. Nu se merita. Si mai ales profil UMAN? Daca vrei atat de tare, ia-ti un an liber, invata chimie si biologie (si fizica-optica stiam ca mai trebuie), si dai admitere la anul.

| ViorelS a răspuns:

Sincer nu stiu cum este cu chestia asta de absolvira dar referitor la "e greu la medicina" da este am un prieten si invata pe rupte chiar si cand vine acas' in weekend.