| SadRomance a întrebat:

Am o problema, care deja incepe sa nutreasca din nou in mine. Incepe scoala.Problema e ca am niste colegi al naibii de rai.
Din cauza unui baiat ( care are influenta ) colegii sunt mai reci cu mine, incep sa faca misto.Eu l-am respins pe acel baiat, pentru ca nu imi placea de el si nici nu-mi place, iar el nu face decat sa urmareasca fiecare miscare de-a mea, m-am saturat.Nu vrea sa inteleaga ca eu nu il iubesc si vrea sa puna toata clasa impotriva mea si parerea mea e ca aproximativ a reusit.Numai ca am reusit mereu sa ma ridic atunci cand ma cobora, iar o prietena mi-a zis ca sunt puternica si ca el vrea sa ma distruga, nu stiu ce sa mai fac, vreau sa ma lase in pace. Daca ma iubeste de ce face toate astea? Uneori se intampla sa imi vorbeasca atat de afectuos si cu multa dragoste, iar apoi realizez ca iar o ia de la capatoh go on.

Răspuns Câştigător
| Minnie_8038 a răspuns:

Ignora-l. Indiferenta este cea mai buna cale :*. se va plictisi el la un moment dat. Daca nu inceteaza, spune-le parintilor sau profesorilor. Vor stii ei sa il puna la locul lui. sau daca se poate discuta cu el. incearca sa ii explici ce anume te deranjeaza la el. Ai incredere in tine.

4 răspunsuri:
| Golanasul a răspuns:

Contra atacahappy incerca sa il minti ca il iubesti si intorcei favoare happy fa cat mai stanjenitor posibil sa se simta nasol cu tine si intorcel tu toti colegi impotriva lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sati zic da cel mai bine e daca te-ai transfera la alta scola asa aproape sigur vei scapa dar daca mai insista si te urmareste cea mai buna solutie e daca ai un frate sau ruda mai mare sai dea una sa-i vina mintea la cap si pe mine ma supara asemenea oameni ii consider pre prosti pentru era asta

| SadRomance explică:

Multumesc din suflet pentru sfaturi big hug Va promit ca o sa vin cu rezultate bune atunci cand o sa fie de cuviinta:* si asta datorita voua

| mihnea173 a răspuns:

Mariusn, esti fara o scandura la cap? nu trebuie sa fugi de probleme ignora-le sau infrunta-le fa-le fata, sa te transferi la o alta scoala este absurd si in plus cand mai ai si pe prietena ta si sunt sigur ca mai ai si pe altcineva de partea ta ...deci ABSURD!