| RayKzor51 a întrebat:

Credeti ca e ceva gresit in a fi afectuos?
Sunt un baiat afectuos si imi place sa fiu sufocant cateodata.
Baietii ar trebui sa fie mai duri si reci?

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fetele vor badboyzzz

| Violleta2022 a răspuns:

Cum sa fie gresit?
Este foarte bine sa fii afectuos, fiindca esti un om cald, bland, atent, cu persoana iubita...
Dar atentie, sa nu cazi in cealalta extrema si sa manipulezi sau sufoci persoana draga, ca poate fi foarte rau.
O masura trebuie in toate, echilibru, intelegere, dragoste fara sufocare.

| dullcat a răspuns:

Nu e nimic gresit cu tine. Afectiunea se arata in maniera in care este confortabil fiecare si e influentata de crestere, personalitate, modele din familie, etc.
Nu depinde de sexul unei persoane. Suntem totusi in 2023, mi se pare foarte inapoiat sa mai promovam aceste clisee conform carora barbatii trebuie sa fie duri si reci, iar femeile firave si afectuoase.

| LordCristobal a răspuns:

Nu e gresit sa fii afectuos unele fete chiar isi doresc barbati afectuosi in preajma lor.

| anonim3247 a răspuns:

Depinde de femeie

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

În general cam toate femeile vor același tip de bărbați.

Răspuns utilizator avertizat
| AdioTPU a răspuns:

Nu e dar depinde cu cine. Unele fete te pot considera sufocant iar altele să aprecieze, să le fi simpatic happy

| Alexandru3131 a răspuns:

Nu e gresit deloc, doar ca nu va mai aprecia nicio femeie asa ceva. Va spune ca, prin prisma unei astfel de atitudini, esti imatur, prea bleg, si ca nu esti suficient de bărbat ca sa o meriti. Asa gândesc femeile acum. Trebuie sa fii dur cu ele, tupeist, sa le vorbesti cu superioritate si cu indiferența, sa nu le acorzi atentie prea multa.

| Yparisa a răspuns (pentru Alexandru3131):

Te cheama Alexandru, de unde stii ce gandesc femeile? Si sa ghicesc: esti singur.

| Alexandru3131 a răspuns (pentru Yparisa):

N-ai ghicit. Sunt chiar casatorit. Joac-o pe-asta, fa.

| Yparisa a răspuns (pentru Alexandru3131):

Cu vreo invalida probabil.

| marniii a răspuns:

Nu e rau sa fii afectuos, dar sufocant e nasol rau. Cred ca e un pas imens de la una la alta
Nicio extrem nu e ok

| NimanuiNuIiPasa a răspuns:

Da frate trebuie sa o ignori sa nu o bagi in seama sa fi indiferent sa nu te intereseze de ea si daca iti zice te iubesc ii zici ca stiam de mult da eu ce sa iti fac, trebuie sa nu ii dai atentie si sa nu faceti contact fizic prea mult, daca nu respecti chestiile astea o sa te creada fraier si o sa zica ca esti catelusul ei ai grija stay toxic