| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o curiozitate. Ce salar are un medic "proaspat" angajat la serviciul de ambulanta? Dar un asistent? Daca se poate, doresc raspunsuri de la persoane care chiar stiu informatii legate de acest subiect. Va multumesc anticipat! Ofer funda!

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Serviciul de ambulana nu are asistenti si medici. Sunt cei angajati la UPU-SMURD. Un medic nu stiu cat face, dar un asistent proaspat cu postliceala face ~1400 de lei si unul cu facultate in jur de 1600-1700.
La medici e mai complicat, iau un salariu cat sunt rezidenti, apoi altul, apoi altul cand sunt specialisti/medici primari...