| anonim_4396 a întrebat:

Cam care este salariul unui medic de pe ambulanta?( adica cel ce da primul ajutor) si nu asistent sau sofer ci medic. Vreau sa stiu cam cat primeste pe luna. Cel mai bun raspuns va primi FUNDA+VOT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Somberヅ a răspuns:

800/900lei.Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

800 de lei daca este incepator, 1400 de lei daca este medic primar (adica dupa minim 8 ani de cariera).

| enverhoxha a răspuns:

...şi nici nu e rost de şpagă.