| feric2137781 a întrebat:

Buna am.si eu o intrebare.......Pentru meseria de " Bucatar Sef "trebuie diploma de" Bac"?

Răspuns Câştigător
| Constantin_Andrei_1997_aWEw a răspuns:

In principiu iti trebuie o post-liceala/profesionala sau niste cursuri de bucatar. Sunt destule la care te poti inscrie fara BAC! Dar cu putin noroc, munca si rabdare poti ajunge de la ajutor la sef

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Chiar am o cunoștința care a plecat in Anglia și a invatat meserie acolo lucrând (nu a făcut școala de bucătari), mai întâi a făcut treburi mărunte pe la Bucătărie și apoi l-a avansat bucătar șef, a lucrat și in România și nimeni nu l-a întrebat ce studii are.
Oricum poți sa te înscrii la o școala de bucătari sa intri in pâine.