| RockRox a întrebat:

Cati ani destudii iti trebuie ca sa iei diploma de bucatar? Funda :3

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.

Pentru a deveni bucatar ai nevoie de minim 5 ani de studii.

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Minim 12 ani.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru neutrino):

Daca face 12 ani e EXPERT din prima laughing

| neutrino a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Nu fii asa de sigur/a, tot ii trebuie 8 ani de scoala generala si 3 sau 4 ani pentro o scoala profesionala sau liceu, dupa care va obtine titlul de ajutar bucatar!

| Shknight94 a răspuns:

Pentru a devenii bucatar iti trebuii liceul de turism si alimentatie sau poti face un curs de cateva luni in functie de disponibilitatea firmei ce ofera cursu din cate stiu eu poate fii intre 3 si 6 luni, bucataria este un domeniu vast avand cursuri cu specific deci si asta poate fi un criteriu