| carla25 a întrebat:

Am si eu o intrebare: pot sa ma transfer de la buget la taxa? Am intrat la facultate la buget insa din anumite motive personale as vrea sa ma transfer la taxa. Va rog sa imi raspunda cei care stiu sigur.

Răspuns Câştigător
| Alice789 a răspuns:

Sigur ca poti, mergi la secretariat ca sa iei o cerere si sa o completezi(ca sa te retragi de la buget si sa iei un loc la taxa), ar fi bine sa ai a tine si prima transa din taxa...o sa iei un loc de la taxa iar automat cineva va intra la buget, pe locul tau.
Dar de ce ai vrea sa intri la taxa? Vrei sa faci doua facultati in acelasi timp si cealalta e mai scumpa? nu inteleg, altfel.

| carla25 explică (pentru Alice789):

Da as vrea sa fac doua facultati si cealalta e aproape dublu decat asta.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se poate.Ai bani si n-ai ce face cu ei? Sau din orgoliu?

| carla25 explică (pentru darrio2007):

Nu e vorba de orgoliu dar as vrea ca de la anul sa ma inscriu la o alta facultate dar la buget si daca as ramane la asta la buget anul viitor va trebui sa o platesc pe cealalta care e mai scumpa. Mai bine platesti o taxa de 30 de mil decat sa platesti dublu nu?

| andreea9701 a răspuns:

Da se poate

| ghorghe123 a răspuns:

Normal ca poti, doar nu te tine nimeni cu forta!