| Roxana223 a întrebat:

Bună!
Anul acesta termin liceul,dar nu știu exact unde vreau sa merg mai departe. Oscilez între școală postliceala de politie sau la facultate,profilul fiind de limba și literatura romana-limba și literatura engleza,pentru a deveni profesoara de limba romana. Ambele meserii ma atrag foarte mult, dar nu știu exact ce drum sa aleg. Îmi puteți spune anumite avantaje/dezavantaje sau cum priviți voi lucrurile?
Mulțumesc anticipat!
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Ambele sunt la fel, din ambele ieși bugetar, diferența ar fi că la limba romana ca și profesor ai vacanță de 3 luni.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E plictisitor rau sa fii profesor.