| Maria-Dorinela_Florea_1994 a întrebat:

Buna!
Are cineva cunostinte despre criteriile pe care ar trebui sa le indeplineasca un candidat pentru un post de agent turism, sau orice alt post intr-o agentie de turism? (informatiile pe site-ul agentiilor sunt foarte putine si deloc relevante). Mentionez ca in vara termin facultatea de geografie insa pe o specializare diferita meteo-hidro, dar diploma va fi de geograf, ma ajuta aceasta diploma sau e necesar sa fac curs specializat in turism?
Multumesc!

1 răspuns:
| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Candidaţii potriviţi pentru acest post sunt absolvenţi ai Facultăţii de Turism, vorbesc limbi străine, ştiu să opereze un PC, pot lucra în echipă, pot performa în condiţii de stres. Sunt avantajaţi la angajare candidaţii care au atestat de agent de turism sau de ghid şi care au urmat un curs de ticketing.