| litere123 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de geografie din Bucuresti? Ma gandeam pe viitor sa devin stewardesa sau agent in turism. E benefica facultatea, dar meseriile precizate anterior?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai nevoie de facultate pentru stewardesa, doar de un curs special. Nici măcar nu te angajezi ca stewardesa după facultatea aia

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și facultatea de benefică și meseriile. Dar nu ai nevoie de facultate pentru ele.

| beatrixo a răspuns:

Ca stewardesa trebuie sa ai multa incredere in tine, sa ramai mereu calma si responsabila. Pentru postul acesta trebuie sa urmezi un curs de stewardese, cat despre agentii de turism am auzit ca e multa bataie de cap.