| IMB1000 a întrebat:

Bună!
As avea o întrebare și tare m-as bucura dacă aș primi ur răspuns.
Am terminat facultatea cu una dintre specializări Asistenta sociala, cu modul Pedagogic, se poate preda calificat educația sociala?

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Da

| helpforyou a răspuns:

Desigur ca poti sa predai. Adreseaza-te inspectoratului scolar si vei primii toate lamuririle necesare.

| DjSannan a răspuns:

Da, poți preda educație socială cu specializarea ta. În plus, în cadrul Asistenței Sociale, poți oferi consiliere și asistență pentru persoanele care au nevoie de ajutor în procesul lor de învățare