| MariaJeanina a întrebat:

Buna!

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns pentru urmatoarea intrebare:
Daca am terminat facultatea de Jurnalism, cu modulul psiho pedagogic pot preda limba romana?
In cazul in care raspunsul este "da" pentru ce clase as putea preda?
Va multumesc pentru raspunsuri anticipat!

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Din cate știu, cu modulul psihopedagogic se pot preda materii de profil (ce tine de domeniul umanist, in cazul tau), până la liceu. Pentru a preda la liceu este nevoie de master.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Pana la clasa a 8-a, inclusiv.