| Noreasontosimle a întrebat:

Sunt la facultatea de Științe ale Educației Asistenta Socială și Psihologie. Dacă după terminarea ei fac modulul pedagogic, voi putea preda la licee psihologia sau sociologia?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Daca termini licenta la facultate trebuie si modulul.Dar ca sa poti preda la liceu trebuie sa faci master la modul si la facultatea aleasa la fel daca vrei un serviciu bun.La modului tau poti preda claselor 1-8 materii precum biologie, tehnologica si alte derivate chiar daca nuau chiar pe specialitatea ta. Daca faci master la modul adica sa continui inca 2 ani, atunci vei putea preda la liceeni si doctorat la modul ca sa fi profesor universitar. Sper ca ai inteles ce ti-am spus.Mai poti solicita informatii de la facultatea de unde ai facut modul.

3 răspunsuri:
| AlexiaMariaaa a răspuns:

Buna. Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva? Sunt inscrisa in anul 1 la facultate, inmatriculata la buget, am niște probleme si as vrea sa retrag dosarul. se poate retrage acum inainte de începerea cursurilor?

| FoxyM a răspuns (pentru AlexiaMariaaa):

Salutare! S-ar putea sa nu poti face asta.Solicita aceste intrebari la facultatea la care esti inscrisa si daca acestia iti spun ca poti, numai bine iar daca nu, pur si simplu lasa dosarul acolo si nu te prezenta la ore si nici la examene ca vei fi exmatriculata din cauza ca nu ai facut acele credite la examene.

| Noreasontosimle explică (pentru AlexiaMariaaa):

Da, poți sa îl retragi, mai ales ca ești la buget și nu o sa ai probleme gen. cu recuperarea tranșei de bani. Mergi la secretariat și faci o cerere.