| AndraDyana a întrebat:

Buna,aş dori sa ştiu ce profesii as puts a avea daca fac o faculitate de limbi straine şi care este cea mai profitabila...Multumesc.

Răspuns Câştigător
| laleauaneagra46 a răspuns:

Sunt destule profesii pofitabile in urma absolvirii unei astfel de facultati. Una dintre ele ar fi chiar cea de profesor. Daca vrei ceva mai profitabil poti munci sa devii profesor universitar. Un alt job, practicat de foarte mulți absolvenți este cel de traducător. Te mai poti gandi si la Resurse Umane, PR, Marketing, sau poti fi editor si redactor pentru o editura. Sper ca te-am ajutat! Orice ai alege sa faci iti doresc mult succes!

3 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Poti sa practici orice, in ziua de astazi nu se mai tine cont de facultate. Sunt cautate foarte mult limbile nordice (suedeza, daneza) un poti sa te angajezi la o companie din domeniul BPO (nu implica doar munca de call center, poti lucra si pe proiecte de tip back office). Salariile sunt destul de mari. Bineinteles, poti sa lucrezi si ca traducator, ori intr-o companie de comert exterior, sau la orice multinationala. Posibilitatile sunt numeroase.

| AndraDyana explică (pentru Nilsson):

Multumesc mult pentru informatii si imi pare rau daca te-am deranjat

| Nilsson a răspuns (pentru AndraDyana):

Nu e niciun deranj happy ma bucur sa ajut, daca aveam si eu cu cine sa ma sfatuiesc acum cativa ani, eram departe