| andypop a întrebat:

ma pregatesc pentru admiterea de anul viitor(2019) la UMF Targu-Mures. din an in an se observa accentul pus pe fiziologie; astfel mi se recomanda sa folosesc guyton(fiziologie) in plus pe langa cartea de biologie(barron's). Ce parere aveti si ce carte imi recomandati?

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

Să te axezi pe cartea de admitere, pentru că toate informațiile sunt luate de acolo. Învaț-o bine, înțelege-o și fă conexiuni între noțiuni. Nu te complica cu altceva, că n-are sens.