| lucky2000 a întrebat:

Credeți ca as avea vreo șansa sa reușesc sa ma pregătesc in 7 luni pentru medicina dentară?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La cum sant romanii smart fellas o sa reusesti, cei care ajung cu doctorate sau sub categoria doctoratului dar cu masterul facut am impresia ca sant roboti de reusesc sa invete atat de mult.

| darrio2007 a răspuns:

Altii pot face asta in mai putin de atat. De ce nu ai face si tu in 7 luni? De unde sa stiu cum inveti tu si cat de dedicata esti pentru aceasta specializare?

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat esti de motivat sa inveti si sa te pregatesti.

| Lioana a răspuns:

Depinde de ambitia ta si de capacitatile tale de memorare. Daca vrei cu adevarat si te tii de treaba, poti.
Ar fi bine sa-ti imparti materia pe zile si sa nu lasi sa treaca ziua fara sa inveti cantitatea de informație pe care ti-ai propus-o. Lasa-ti deoparte cel putin o săptămână pentru revederea intregii materii, inca o data inainte de examen.

| Nirvanaaa a răspuns:

La dentara e putin mai usor decat la generala. Daca muncesti serios si tratezi cu seriozitate procesul de invatare atunci vei intra.

| WhiteLife a răspuns:

Da, cu multa munca se poate. Cumpără-ti cartea de grile de la facultate, învață teoria și da grile în paralel și du-te la simulările care sunt organizate.

| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Wtf poti si intr o luna doar ca trebuie sa stii cum