| thisisanfield a întrebat:

as vrea sa devin si eu arheolog si nu stiu de unde sa incep.ce trebuie sa fac si de unde sa incep? imi puteti da niste sfaturi va rog! multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Trebuie sa faci facultatea de istorie unde exista sectie de arheologie - in general in centrele univestitae mari, ca nu stiu de unde esti, apoi masterate si tot felul de alte cursuri optionale necesare acestei meserii. daca nu esti deja la liceu un profil uman ti-ar prinde bine, unde sa faci istorie si sa nu fie nevoie sa faci prea multe meditatii in plus. iti dau si un articol poate te ajuta cu ceva http://www.romanialibera.ro/......2848.html. succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o lopata du-te in curtea casei
primul obiect de il gasesti du-te la muzeu cu el laughing
daca e o chestie mare de fier in forma de minge de rughby a.k.a obuz dai tare in el poate e kinder si sare ceva din el laughing

serios e o meserie de RAHA consulta forumurile sa vezi happy, cel putin asa e in Romania
trebuie sa fii cu istoria BETON STRONG ULTRA sa fii de nota 10
trebuie sa treci pe la o facultate care isi are domeniul in istorie si sigur te va indruma cineva
oricum...istoria sa o stii ca altfel...