| Snopy124 a întrebat:

Buna, as vrea sa intru la liceul militar dar nu sunt sigură! După ce as termina liceul as putea sa dau la orice facultate? Astept păreri.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa poti candida la orice facultate, nu exista nici o interdictie in acest sens.
Totusi este bine sa urmezi un profil de liceu care sa te ajute la admiterea in facultatea pe care doresti sa o urmezi.

| Snopy124 explică (pentru Ioandelasal):

Si apoi am de gand sa ma duc spre poliție cred ca ma va ajuta daca fac liceul militar

| Ioandelasal a răspuns (pentru Snopy124):

Pentru politie este bine sa faci un profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta la admitere.

| JicaContra a răspuns:

happy
dupa ce termini ORICE LICEU si iei bac-ul poti sa dai la ORICE facultate

liceul militar e doar orientat pe armata, daca iti place ideea si ai de gand sa faci cariera, atunci la academia militara o sa te ajute ca ai facut liceul, pentru ca o sa stii deja ce e aia militarie