| Olteanu_Briana_Georgiana_1976 a întrebat:

Sunt în clasa a 8-a. Mă gândesc, evident, la liceu. Îmi surâde ideea liceului militar. Aș vrea, totuși, să mă ajutați. Poate sunt întrebări prostești, dar... Nu știu răspunsurile lor și aș vrea să îl aflu: La liceul militar există profilul filologie? După ce termini liceul militar poți merge la orice facultate, sau trebuie musai la Academia Militară? Și ce meserie ar putea avea o fată care urmează liceul militar și studiile superioare în același domeniu?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii despre Colegiul Militar în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......nformatii/

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit :)

Toate cele bune!