| AnonimSs a întrebat:

Buna as vrea sa ma cam decid de pe acum ce vreau sa fiu dar nu stiu ce sa aleg o cariera in geologie sau arheologie, ambele ma atrag imi place si istoria si geografia in egala masura si sunt buna la amandoua.Voi ce m-ati sfatui?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

In tara noastra niciuna nu-ti foloseste la mare lucru. Arheologia e un domeniu care se auto-finanteaza, trebuie sa-si gaseasca singuri finantare sa poata merge sa faca explorare si asta e foarte dificil si de realizat, si de trait intr-un astfel de sistem. Pe geologie ai putea avea sanse ceva mai bune, sa-ti gasesti de lucru la vreo firma din domeniul petrolului si gazelor naturale sau al resurselor minerale. Deci la geologie ai putea avea ceva sanse mai bune de cariera, financiar vorbind.

| skrillex197453 a răspuns:

Eu zic ca arheologia.

| sssssAndrassss a răspuns:

Arheologie... descoperi lucruri noi... mie mi se pare mai interesanta! Dar nu trebuie sa te iei dupa raspunsurile de la TPU adica, e viata ta si nu ar trebui sa lasi pe nimeni sa iti zica ce sa faci... e alegerea ta!