| Adixuuu a întrebat:

Vreau sa ma înscriu la facultatea de chimie din Bucuresti, dar nu stiu ce specializare sa aleg intre biochimie tehnologica si chimie medicala. Care dintre cele doua este mai căutată pe viitor si deschide mai multe portițe pe piața de munca? Menționez ca ambele ma atrag in egala masura, dar vreau sa fac ceva ce este de viitor.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu cred ca au specializările astea la licența...
In orice caz mergi pe biochimie și la mister poți sa te duci pe chimie medicală, astfel vei avea 2 specializări.

| Adixuuu explică (pentru Bondarel99):

Vorbesc de facultatea de chimie de la universitate care are 3 ramuri: chimie, chimie medicala, chimie farmaceutica si biochimie tehnologica

| Bondarel99 a răspuns (pentru Adixuuu):

S-or fi schimbat intre timp, oricum raman la aceeasi idee.
Sa mergi pe biochimie, nu chimie simpla, ca sa ai mai multe optiuni si aia cu medicala e mai buna la master.