| bloodrain1112 a întrebat:

As vrea sa merg in Turcia la o facultate de actorie. si vreau sa stiu cam cat m ar costa. Care sunt cheltuielile pentru chirie, facultate, cam cat de greu se intra, trebuie sa stiu ff bine turca.

Răspuns Câştigător
| Suffaru a răspuns:

Https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Istanbul?displayCurrency=EUR

Te poti uita peste asta daca vrei sa stii preturile.
Fiecare facultate o sa aiba costuri diferite deci uita-te pe site-ul lor.

As argumenta ca trebuie sa stii limba tarii unde studiezi, mai ales cand doar 17% din turci stiu sa raspunda la intrebari in engleza. Deci da, trebuie sa cunosti foarte bine turca.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar UNATC din Bucuresti ce are? Mai ales ca nu te lovesti de problema de a sti limba, ca in Turcia.

| Donsavas a răspuns:

Foarte bună alegere! In Turcia chiar poti avea o cariera in actorie, asta dacă te interesează cinamatografia. Vei invata sa joci teatru, vei prinde experienta si te vei obișnui si cu limba. Succes!