| bloodrain1112 a întrebat:

Buna, as vrea sa merg la facultatea de teatru in Turcia. Imi poate spune cineva cam cat de greu/usor se intra la ei la facultate? Si cam care sunt costurile (chirie, facultate etc.) si in ce limba se preda?( se vb doar turca sau si engleza sau si turca si engleza?)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, pentru facultatea de actorie intr-o tara straina, trebuie sa stii a vorbi si scrie la perfectie, limba tarii respective.
Plata facultatii este o alta problema, fiind undeva intre 20.000 si 30.000 pe an (fara cheltuielile tale de chirie, mancare, transport) dar asta, numai in situatia in care treci de probele eliminatorii de inscriere la facultate.

| Andreeush a răspuns:

Cat de bine stii limba turca?